ProduktyProjektySlužbyPodporaSpolečnostKontakt
COGRAS
Společnost > Novinky > Evektor obdržel cenu "Zlatý ampér" za svoji řadu elektrických náprav TAPIO

Evektor obdržel cenu "Zlatý ampér" za svoji řadu elektrických náprav TAPIO

28. 3. 2014
Společnost Evektor získala za svoji řadu kompaktních elektrických náprav TAPIO jedno z pěti udělených ocenění za nejpřínosnější exponát veletrhu - ZLATÝ AMPÉR.Do soutěže ZLATÝ AMPER 2014 bylo letos přihlášeno 37 exponátů z 33 vystavujících společností, což znamená nejvyšší dosažený počet v historii soutěže.
Porota soutěže zejména ocenila kompaktní stavbu náprav, použití moderního reluktačního motoru s pokrokovým elektronickýcm řízením a systémem rekuperace elektrické energie při brzdění.
Ucelená řada elektrických náprav vozidel, vyvinutá společností Evektor, spol. s r.o. ve spolupráci s FEKT VUT v Brně, reaguje na celosvětový trend ekologické dopravy, pričemž nabízí unifikovaný elektrický pohon vozidel od nejmenších, až po vozidla s maximálním výkonem aktuálně 6 kW při nominálním napájecím napětí do 48 V.
TAPIO leták
 
Vývoj elektrických hnacích náprav zapadá do celkové filozofie společnosti Evektor – přinášet inovativní řešení a pokrokové technologie, které jsou provozně ekonomické a šetrné k životnímu prostředí.
„Elektrické pohony a elektricky poháněná vozidla představují jasný trend budoucnosti. Proto jsme se v Evektoru rozhodli vyvinout unifikovanou řadu univerzálních elektrických hnacích náprav, které v současnosti na trhu chybí. Naším cílem bylo nabídnout širokou škálu pohonů, které najdou uplatnění u malé mechanizace, např. manipulační techniky nebo u malých vozidel, např. golfových vozíků. Po průzkumu dostupných možností pohonů jsme se rozhodli, ve spolupráci s odborníky z elektrotechnické fakulty VUT v Brně, vyvinout vlastní, technicky inovativní pohon vybavený mikroprocesorovým řízením a systémem rekuperace elektrické energie. Výsledkem několikaletého úsilí týmu vývojářů je kompaktní a energeticky úsporná pohonná soustava,“ prohlásil vedoucí vývojového týmu TAPIO Ing. Miroslav Běhávka.
„Evektor je známý svými pokročilými technickými řešeními a orientací na nové technologie. Výsledek vývojového úsilí týmu TAPIO reaguje na celosvětový trend ekologické dopravy, přičemž nabízí ekonomické, robustní a přitom kompaktní konstrukční řešení,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Evektor Ing. Václav Zajíc, MBA.
TAPIO představuje ucelenou řadu unifikovaných elektrických pohonů vozidel od nejmenších, až po vozidla s maximálním výkonem 6 kW při nominálním napájecím napětí 48 V. Konstrukčně jsou nápravy koncipovány jako monobloky se silovou elektronikou s volitelnou funkcí rekuperace energie při brzdění. Pomocí sběrnice CAN lze monitorovat a nastavovat parametry pohonu. Pohonná jednotka na bázi spínaného reluktančního motoru disponuje vysokým kroutícím momentem při rozjezdu vozidla z klidu a účinným chlazením, zejména při nízkých otáčkách. Použitý princip elektromotoru nepotřebuje ke svému chodu permanentní magnety, čímž se šetří výrobní náklady a zvyšuje robustnost pohonu. Nápravy TAPIO se vyznačují kompaktní konstrukcí, nízkými provozními náklady a šetrností vůči životnímu prostředí.
Společnost Evektor, spol. s r.o. byla založena v roce 1991 a patří mezi přední konstrukční a vývojové kanceláře v České republice. Její hlavní činností jsou vývojové a konstrukční aktivity v leteckém a automobilovém průmyslu. V současné době se společnost Evektor profiluje i jako průkopník v oblasti elektrických pohonů letadel a malých vozidel.
Latest newsRSS

created by Tomáš Loun